
WYCIECZKA DO MUZEUM WŁÓKIENNICTWA W ŁODZI
We wtorek, 11 kwietnia, uczniowie z klas IIb i III wraz z opiekunami udali się do Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. W tym niezwykłym miejscu zwiedzili wystawy różnobarwnych tkanin, które wzbudziły ogólny zachwyt. Poznali również zasady wytwarzania różnych rodzajów tekstyliów. Dzięki znajdującym się w muzeum zbiorom uczestnicy wycieczki mogli poznać także tajniki włókienniczego procesu produkcyjnego. Z wielkim zainteresowaniem oglądali kolekcję maszyn i narzędzi włókienniczych.
Niezapomnianą atrakcją podczas pobytu w muzeum był udział dzieci w ciekawych ćwiczeniach interaktywnych dotyczących sposobu powstawania tkanin. W czasie wycieczki uczniowie uczestniczyli w warsztatach z rękodzieła. Podczas wykonywania swoich prac wykorzystywali różnobarwne tkaniny, a także wełnę i guziki. Piękne i jedyne w swoim rodzaju prace wykonane w czasie zajęć można podziwiać na wystawce w naszej szkole.
Pobyt w Muzeum Włókiennictwa był okazją do bezpośredniego obcowania dzieci ze sztuką muzealną, a wycieczka dostarczyła im wiele niezapomnianych wrażeń.