Tutaj powinien być opis

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej po Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich

W dniu 31 października uczniowie klas V i VI Szkoły Podstawowej w Dobrej pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę, której celem było poznanie walorów historyczno – przyrodniczych Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich. Organizatorem  wycieczki było lokalne stowarzyszenie ,,Za Miastem” oraz pracownicy PKWŁ.

            Uczniowie pod opieką przewodnika odwiedzili lokalne miejsca pamięci narodowej i poznali historię bitwy pod Dobrą, walk w czasie I wojny światowej podczas bitwy łódzkiej. Zapalili też znicze pod obeliskiem poświęconym Marii Piotrowiczowej w miejscowości Sosnowiec,  na cmentarzu uczestników walk z 1914r. we wsi Poćwiardówka oraz pod pomnikiem powstańców styczniowych - uczestników walk pod Dobrą,  znajdującym się na cmentarzu rzymskokatolickim w Dobrej.

Uczestnicy wycieczki mieli też okazję poznać historię dworu w Byszewach, w którym gościł Jarosław Iwaszkiewicz.

Odbyli także spacer po dwóch rezerwatach przyrody: pięknie położonych Parowach Janinowskich i Strudze Dobieszkowskiej. W czasie spaceru poszerzali swoją wiedzę w zakresie miejscowej fauny i flory oraz ochrony środowiska lokalnego. Wykonali również pamiątkowe fotografie pod pomnikiem przyrody - dębem ,,Jarosławem”.

Odpowiadali także na pytania pani przewodnik i dzielili się swoją wiedzą w zakresie form ochrony środowiska. Najaktywniejsi uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami.

Zadowoleni uczniowie pełni wrażeń i nowych wiadomości na temat swojej ,,małej ojczyzny”, powrócili do szkoły.